Friend & Love?

15. června 2012 v 14:20 |  My fantasy, truth, reality ►LIFE
Kamarádství vs. láska? Co je silnější pouto?

Proč v tom hledáme takové rozdíly, vždyť kamarádství je založené na důvěře, ale také láska. Proč každé z nich nás ovlivňuje úplně jinak, i přesto že si jsou tak blízké.? Nemůžu napsat, že jedno pouto je silnější než druhé, každé má sílu v úplně něčem jiném.


* Taky se vám někdy stalo, že jste měli nejlepšího kamaráda nebo kamarádku a bylo vám s ním/ní fajn, ale přišel okamžik zlomu, kdy přátelství se přeměnilo v něco více? Určitě ano, každý z nás si tím prošel a pokud ještě ne, určitě ho to v budoucnu potká. Co dělat v takové situaci? Myslím, že záleží na mnoha faktorech. Jestliže váš protějšek to vidí stejně jako vy, tak v tom nevidím problém, že? Ale co když to tak není? Co když váš tak milovaný přítel, chce být stále přítelem a nehledá nic víc? Zaprvé neměli bychom to vzdávat, nikde není řečeno, ani napsáno či dáno, že když nechová k vám stejné city, že tomu tak ještě nemůže být.
Můj příběh byl obdobný. Taky z mého nejlepšího kamaráda se stala má vysněná láska, která bohužel necítila to samé, co já. Byla jsem pro něj příliš mladá. Ale jak už jsem psala, co není může být. Má trpělivost trvala skoro 2 a půl roku, samozřejmě hledala jsem někoho, kdo mu je podobný, ale vždy mu něco chybělo :P To, že jsem se nevzdala se mi vyplatilo, po tak dlouhém čekání a plno smutných nocí se mi můj sen splnil! Za chvíli to bude rok, co jsem s ním a nevyměnila bych ho. Proto bych chtěla, aby nikdo z vás, to hned nevzdávalal a bojoval jak nejlíp umí. :)
Teď jsem probrala kamarádství s protějškem, ale co kamarádství se stejným pohlavím?
Přátelství holka s holkou má více výhod, než kluk a holka. Můžeme si povídat očemkoliv, jelikož každá z nás zná své tělo, a nemusíme to vysvětlovat jako třeba klukovi (až na výjimky). Další věc třeba nakupování, taky s holkou se mi třeba lépe nakupuje než s klukem, je to uvolněnější. Holka je více "ukecanější" a více dokáže "podrbat" a tak (neříkám že to platí u všech:) ), a taky bude menší pravděpodobnost, že k ní začnu cítit něco víc, a budu se zbytečně trápit, a zase až na výjimečné případy. Když píšu tohle téma, nemůžu zapomenout na svou nejlepší kamarádku Vandi :*, ta mi hodně pomáhá, chci jí za to moc poděkovat a přeju všem, ať klukům či holkám, ať si taky najdou někoho, s kým jim bude tak moc dobře, jako mě s ní. :)Pořád tu píšu odděleně lásku a odděleně přátelství, ale co když se to zamotá dohromady?
Komu se už stalo, že měl nejlepšího kamaráda, který vás podržel, trávili jste s ním 24 hodin denně (hyperbolicky řečeno), ale chyběla vám ta láska? To uspokojení potřeb, je jedno jestli fyzických či duševních, které vám kamarádství nedodávalo? A z ničeho nic se naskytne možnost mít obojí, tak po nich rychle skočíte. Ze začátku to je fajn, protože ve vztahu partnerském tu osobu poznáváš, ale najednou vztah začne být vážnější a vážnější a začíná až "přetékat" a nahrazovat přátelství. Ten blízký člověk, který ti vždy pomohl a byl už jako tvůj sourozenec se začíná od tebe vzdalovat. Ty si jen říkáš, proč tomu tak je, a nevíš, co dělat jestli zahodit to, co poslední dobou buduješ, a jít za tím, co už máš vybudované(?), nebo zapomenout na to staré a začít nové. Takové období je těžké, ale vše se dá vyřešit a má také svůj důvod. Takže je lepší vše si rozvrhnout tak, aby si měl čas, jak na svého miláčka, tak na svého kamaráda. Oba v životě budeš moc potřebovat, i přesto, že si třeba myslíš, že né, tak tomu tak je!:)

Takže hodně štěstí při cestě životem a poznávání nových lásek a kamarádů :)* T.Napiště mi své názory na můj první článek:) Jaké máš zkušenosti s tím ty? zažil/a jsi něco podobného? Nebo ses do té situace nikdy nedostal/a? :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thesecondchance thesecondchance | Web | 15. června 2012 v 21:35 | Reagovat

ták Terkel,na začátek: I LOVE YOU!<3
viš,jak moc důležitá osoba pro mě jsi!
aaa ..
máš pravdu,že až takový rozdíl v tom není,v obojem,jak v lásce,tak v přátelství je důležité to,že si rozumíte,máte se rádi a důvěřujete si,ale zase nějaké rozdíly tam jsou,že jo,řekni mi,která holka dneska spí se svou kamarádkou (nebo raději mi to neříkej,nechci to vědět:D)
s Dankem ti to moc přeju a obdivuju to,jak trpělivá si byla,ale zase si myslím,že to bylo i tím,žes byla docela mladší a proto ti nijak nevadilo čekat(mužskou společnost si ještě AŽ TAK nevyhledávala:))
dále .. každému vyhovuje něco jiného,já si rozumím i s holkama i s klukama,jsou věci,které probírám raději s divčím pohlavím a věci,které prostě proberu radši s klukama:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama